Hülya Engin Ayvalı

1972 yılı Ayvalık doğumludur. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Hastane ve Sağlık Yöneticiliği Yüksek lisansı yapmıştır. 26 yıllık profesyonel iş hayatında çeşitli gazetelerde çalışmış Sağlık Bakanlığında görev yapmış ve Sağlık Bakanlığına tarafından düzenlenen çok çeşitli eğitimlerde hem katılımcı hem de eğitimci olarak yer almıştır.

Halen Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği alanında eğitim koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Çalıştığı birimin projelerini, eğitim programlarını yürütmektedir. İngilizce bilmektedir.

Aldığı eğitimler doğrultusunda İletişim alanında (İletişim becerileri, Etkili Sunum Teknikleri, Liderlik, İş yerinde iletişim ve Motivasyon, Stres ve Öfke Yönetimi, Eğiticinin Eğitimi, Eğiticinin Süpervizyon Eğitimi, Proje Yönetimi, Mobbing Temel Danışmanlık Eğitimi, Toplumsal Cinsiyet Eğitimi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimleri konu başlıklarında çalışmalarını sürdürmektedir. Fotoğrafçılık ve sinema özel ilgi alanları arasında yer almaktadır. Evli ve 1 çocuk annesidir.